15 Вер

НА ПІДТРИМКУ СЕЛЯН ТА МАЛИХ ВИРОБНИКІВ ПРОДОВОЛЬСТВА В УКРАЇНІ

Громадська організація “Платформа знань – аграрний розвиток та сільські інновації” продовжує активну діяльність щодо захисту прав селян

З початку війни російської федерації проти України, права всіх українців, задіяних у виробництві, розподілі та споживанні продовольства порушуються на екзистенційному рівні. Вплив цієї триваючої війни на продовольчу безпеку несе катастрофічні наслідки, зачіпаючи бідні верстви населення не лише в Україні, але й у світі, породжуючи голод, нестабільність та нерівність. В умовах гуманітарної кризи, спричиненої перетворенням продовольства на зброю, ми шукаємо рішення, які враховують права людини як основну цінність нашого суспільства. Селяни борються на продовольчому фронті, захищаючи виживання своїх громад. Вони відіграють незамінну роль у продовольчому забезпеченні місцевих громад, боротьбі з голодом і недоїданням, збереженні біорізноманіття та сприянні розвитку сільських територій.

У 2018 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію ООН про права селян та інших осіб, які працюють у сільській місцевості (Декларація). Українські організації громадянського суспільства, які виступають за захист прав селян, були залучені до переговорного процесу в ООН та сприяли тому, щоб український уряд проголосував за Декларацію в Раді з прав людини. Положення Декларації нині впроваджуються в багатьох країнах через рекомендації до державної політики, тренінги, інформаційно-просвітницькі заходи, нову судову практику та інші дії в повсякденному житті громад. В Україні Декларація має стати інструментом захисту прав селян та ключовою ланкою у політичному діалозі з тими, хто приймає рішення. Декларація є основоположним правовим механізмом для зміцнення стійкості продовольчих систем в контексті багатовимірних викликів сучасності, які загострюються війною, що триває в Україні.

Громадська організація «Платформа знань – аграрний розвиток та сільські інновації» (ПЗ-АРСІ) активно підтримує зусилля громадянського суспільства для захисту українського селянства та сталого сільського розвитку. Разом із членами Української мережі сільського розвитку, ПЗ-АРСІ продовжує діяльність, покликану покращити обізнаність селян про свої права, пропонуючи шляхи колективного вирішення актуальних завдань.

Влітку 2023 року ПЗ-АРСІ розпочала проект «Права селян та продовольчий суверенітет», який підтримується Програмою “Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні”. Впродовж запланованої діяльності передбачається підготовка трьох тематичних бюлетенів, присвячених проблематиці дотримання прав селян в Україні, посібника «Основні положення декларації ООН про права селян та інших людей, які працюють в сільській місцевості» та проведення міжнародного форуму з імплементації положень Декларації із залученням селян, фермерів, громадянського суспільства, академічної громадськості, політиків, представників органів державного управління та місцевого самоврядування.