04 Гру

РЕЄСТР ВИРОБНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Представники Громадської організації Бородіна О. та Риковська О. 30 листопада 2018 р. взяли участь у засіданні експертного круглого столу «Залучення малих виробників до організованого аграрного ринку. Сучасний стан та стратегія для України». Організатором заходу виступило Міністерство аграрної політики та продовольства України за підтримки Проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики». Основною тезою виступів учасників заходу стало обговорення можливостей та розробка шляхів залучення агровиробників, включаючи малих, до системи державної підтримки, отримання консультаційних послуг, легалізації на організованому аграрному ринку, для чого пропонується створити в Україні реєстр сільськогосподарських товаровиробників.

Європейські експерти (Джон Міллнз, керівник проекту SAFPI, Маркус Клінглер, представник групи підтримки України у ЄС, Ганс Кордік консультант Світового банку), окреслюючи досвід аграрного і сільського розвитку в країнах ЄС, роль сімейних ферм як у насиченні ринку сільськогосподарської продукції якісним місцевим продовольством, так і сільському розвитку, збереженні різноманітних ландшафтів та місць проживання, акцентували увагу на актуальності створення в Україні реєстру сільськогосподарських товаровиробників.

Підтримуючи думку експертів додамо, що формалізація (легалізація) малих с/г виробників за спрощеною системою має бути прозорою, добровільною та  безкоштовною. Інформаційно-просвітницька робота, висвітлення актуальності, доцільності та результатів включення виробників до реєстру повинна відбуватися на систематичній основі. Сільські ради, об’єднані територіальні громади та ініціативна громадськість, які максимально наближені до сільського населення мають долучитися до інформаційного забезпечення,а держава з урахуванням європейського досвіду формування інтегрованої адміністративно-контрольної системи (IACS) – створити стимули та преференції для малих виробників задля їх ширшого залучення до організованого аграрного ринку.