29 Тра

МЕДІАПІДТРИМКА ДЕКЛАРАЦІЇ ООН ПРО ПРАВА СЕЛЯН

Представники ГО «Платформа знань – аграрний розвиток та сільські інновації» продовжують інформувати суспільство про міжнародні процеси у сфері захисту прав селян. Наш експерт, Оксана Риковська, в ефірі Першого каналу Українського радіо в передачі «Колос. Аграрний щоденник» 21 травня 2018 р. розповіла про етапи тривалого процесу підготовки, обговорення, розроблення та оприлюднення Декларації Організації Об’єднаних Націй щодо прав селян та інших людей, що працюють в сільській місцевості. Експерт наголосила на необхідності підтримки Декларації не лише селянами, науковцями та громадянським суспільством, а й урядами країн, зокрема України. Голосування щодо ухвалення Декларації відбуватиметься у вересні 2018 р. і голос України буде одним з тих, хто на рівні Генеральної Асамблеї ООН вирішуватиме її долю.

Пояснюючи необхідність прийняття Декларації, експерт зазначила, що сільське населення потерпає від дискримінації більше, ніж суспільство в цілому й відповідно потребує додаткової уваги та підтримки. Селяни залишаються найбільш ізольованою категорією громадян у сучасному суспільстві. Вони не можуть впливати на вагомі рішення, що приймаються на рівні держави. Їм важко відстоювати свої політичні, економічні й соціальні інтереси на місцях. Декларація направлена на захист прав людей як у доступі до ресурсів, так і можливостей жити, працювати, отримувати гідний дохід в тій місцевості, де вони народилися і виросли. Особлива увага приділяється захисту прав жінок, дітей, літніх людей, які обмежені у доступі до суспільних благ, які на даний час дає розвиток цивілізації.

Коротко зупинившись на окремих статтях проекту Декларації, експерт акцентувала увагу на структурі документу, а саме на тому, що в кожній статті, яка присвячена правам селян, обов’язково визначена відповідальність держави у підтримці / сприянні / забезпеченні / гарантуванні / захисті тощо сільських жителів в тому чи іншому праві. І можливо такі зобов’язання перешкоджають ухваленню Декларації на найвищому рівні.

Нагадуємо, що 27 березня 2018 року ГО «Платформа знань – аграрний розвиток та сільські інновації» разом з партнерами провели міжнародну конференцію «На шляху до Декларації ООН про права селян та інших людей, які проживають у сільській місцевості», в рамках якої відбулось громадське обговорення основних положень проекту Декларації й необхідності її підтримки Україною на офіційному рівні.

Аудіозапис інтерв’ю: