Громадські слухання “Українське село і селянство в умовах холдингізації: чи будуть в Україні запроваджені європейські засади сільського розвитку?”
Громадське академічне об’єднанняя «Платформа знань – аграрний розвиток і сільські інновації» спільно з Державною установою «Інститут економіки та прогнозування НАН України» і за участю Представництва Польської академії наук в Україні 10 червня 2015 р. провели Громадські слухання “Українське село і селянство в умовах холдингізації: чи будуть в Україні запроваджені європейські засади сільського розвитку?”.
У слуханнях взяли участь понад 70 осіб: представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, сільських громад, наукових установ та аграрних університетів; фермери та приватні землевласники.
Під час слухань обговорювалися положення проекту «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015-2020 роки» в контексті досягнення цілей сільського розвитку.
Ключові проблеми, озвучені у виступах, стосувалися унормування організаційної структури аграрного сектора, удосконалення земельних відносин, захисту прав сільських громад у процесі реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, гарантування екологічної безпеки та якості харчових продуктів, розширення можливостей доступу малих та середніх сільгоспвиробників і сільського населення до ринків і фінансів, розвитку людського потенціалу села, удосконалення державної підтримки та оподаткування у сільському господарстві.
За результатами проведених слухань схвалено резолюцію, в якій відображено позиції представників громадянського суспільства щодо переходу України до моделі сталого багатофункціонального сільського господарства. Резолюцію передано в Комітет Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Міністерству аграрної політики та продовольства України, Координаційній раді при Мінагрополітики для урахування при підготовці остаточної версії «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2015–2020 роки».