29 Бер

Сільський розвиток на базі громад – підсумки круглого столу

ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"

22 березня 2016 року за ініціативи ГО «Платформа знань – Аграрний розвиток та сільські інновації» та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» проведено круглий стіл (Порядок денний) «Сільський розвиток на базі громад: виклики та можливості в умовах реформи самоврядування», під час якого відбулось громадське обговорення ключових проблем сільського розвитку українського села.

Круглий стіл "Сільський розвиток на базі громад: виклики та можливості в умовах реформи самоврядування"

Інтерес до даної проблеми в Україні високий наразі як ніколи, оскільки саме зараз формується спільне бачення європейського майбутнього не лише сільських територій, а й України в цілому. З цим погодились всі учасники круглого столу: наукова спільнота, представники органів виконавчої влади, громадські активісти й сільські лідери.

Бородіна О.М., Геєць В.М.

Під час круглого столу презентовано теоретико-методологічну конструкцію майбутнього розвитку українського села, що ґрунтується на концепції сільського розвитку на базі громад, розробленій  колективом відділу економіки і політики аграрних перетворень ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».

Учасниками відмічено, що в ході реформування місцевого самоврядування в Україні у напрямі зближення з європейською практикою виникає низка проблем та суперечностей, що не відповідають принципам сільського розвитку та підвищенню добробуту громад.

Ковальова О.В.Шаршов С.І.Учасники наголосили на неузгодженості реалізації обіцяних преференцій та фінансового забезпечення об’єднаних територіальних громад у процесі реформи місцевого самоврядування. Представники виконавчої влади спробували обґрунтувати правильність та доцільність здійснюваної політики розвитку сільських громад та висвітлили основні напрями підтримки сільського розвитку в Україні.

Європейський експерт та українські науковці акцентували увагу на можливостях впровадження досвіду ЄС в українській практиці,Adrian Neal зокрема програми LEADER, в якій вдало поєднано підхід активізації місцевих ініціатив з підходом стратегічного планування загальнонаціональних цілей розвитку у програмах сільського розвитку країн-членів.

Представники сільських громадПрактики вітчизняного розвитку сільських територій розповіли про успішні приклади активізації сільських громад до економічного розвитку, наголосивши на необхідності виявленні прихованого капіталу сільських жителів та сіл, особливо в частині розвитку креативної туристичної діяльності.

Інформація про подію на інших ресурсах!