Адміністрація

Бородіна Олена Миколаївна

Виконавчий директор

Професор Олена Бородіна, доктор економічних наук, член-кореспондент Національної академії наук України. Основна сфера її інтересів – роль знань у політиці та у її реалізації.

1997-1998 р.р. пройшла підготовку в Інституті економічного розвитку Світового Банку за програмою «Проектний аналіз у сільському господарстві». Протягом року (2009) працювала в Університеті Вісконсін_Медісон США за Програмою економічний розвиток громад та сільський розвиток.

Професор Олена Бородіна керує відділом економіки і політики аграрних перетворень у провідній науковій установі Академії наук України «Інституті економіки та прогнозування», виконувала функції радника Віце-прем’єр міністра з питань розвитку сільських територій, депутатів Верховної Ради трьох скликань, низки проектів міжнародної технічної допомоги. Експерт ФАО у сфері формування сприятливого інституційного середовища аграрного і сільського розвитку та створення агропродовольчих ланцюгів для залучення дрібних ферм.

Після тривалих польових робіт в різних регіонах України в якості консультанта та керівника декількох міжнародних донорських проектів з реформування крупних сільськогосподарських підприємств та приватизації землі захистила докторську дисертацію, присвячену формуванню людського капіталу для аграрного розвитку. Під її науковим керівництвом виконано ряд міжнародних дослідницьких проектів, спрямованих на зміцнення багатосторонньої взаємодії сільськогосподарських і сільських інновацій.

Надає практичну консультаційну підтримку законодавцям, представникам органів влади, громадських та професійних об’єднань на селі; проводить навчальні тренінги для сімейних ферм та сільських лідерів. В якості консультанта вона придбала багаторічний досвід у проектних, програмних дослідженнях та у сфері оцінки політики. В даний час спеціалізується у сфері сільського розвитку, узгодженості політики, оцінки ендогенного потенціалу розвитку, з особливою увагою до сільського господарства, сімейних ферм та економіки сільських громад.

Риковська Оксана

Фінансовий директор

Оксана Риковська, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник.

Сфера її наукових інтересів охоплює широкий спектр проблем сільського розвитку: людський капітал; нематеріальні ресурси адаптації населення; диверсифікація зайнятості сільського населення; інституціалізація системи дорослих в сільській місцевості, подолання сільської бідності і підвищення доходів селян; механізми удосконалення систем життєзабезпечення в сільській місцевості тощо.

Працює у відділі економіки і політики аграрних перетворень. Має досвід роботи у державних організаціях, приватних компаніях, Державному казначействі України.

Приймала участь у багатьох заходах з підвищення кваліфікації, зокрема: у вересні 2005 р. пройшла стажування на практичному семінарі “Обмін досвідом у сфері сільськогосподарського дорадництва та його вплив на розвиток сільського господарства і підприємництва в сільській місцевості” (м. Гданськ, Польща), у вересні 2010 р. успішно опанувала теоретичні курси «Економіка виробництва», “Аналіз попиту та пропозиції у конкурентних ринкових економіках”, (Університет ім. Мартіна Лютера і Лейбніц-Інститут аграрного розвитку в Центральній і Східній Європі (Німеччина), листопад-грудень 2011 р. приймала участь у навчальному тренінгу для поглиблення можливостей та навичок роботи з програмним забезпеченням GRCP-Workspace для проведення комплексного просторового аналізу, моделювання та прогнозування соціально-економічних процесів (SOW-VU, Нідерланди, м. Амстердам).